Junior Eğitimleri (Çocuk İngilizcesi)

 

7-14 yaş grubuna yönelik İngilizce eğitim programlarıdır. Öğrencilerin, İngilizce derslerindeki başarılarını arttırmanın yanısıra; okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin de geliştirmeleri hedeflenmektedir.
 

Çocuklarımızın, İngilizce derslerindeki başarılarını arttırmanın yanısıra; okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin de geliştirmeleri hedeflenmektedir. Ergenlikten sonra öğrenilen diller her zaman aksan açısından anadilin izlerini taşır. Buna literatürde Kissinger (eski ABD dışişleri bakanı Henry Kissinger dan gelmektedir.) etkisi diyoruz. Henry Kissinger’ın ailesi,  kendisi 15 yaşında iken Nazi zulmünden kaçarak ABD ye göç etmiştir. Bu yaştan sonra İngilizce ile tanışan Kissinger ileriki yaşlarında mükemmel bir İngilizce konuşuru olmasına rağmen aksanı hiçbir zaman anadili İngilizce olanlar gibi olamamıştır. Kendisi bir söyleşisinde çok çalışmasına rağmen bu durumu düzeltemediğini itiraf etmiştir. İşte bu nedenle dil eğitiminde 7-14 yaş grubu büyük önem taşımaktadır.

 

7-14 yaş grubundaki öğrencilerin gelişimi, düzenli olarak yapılan sınavlarla kontrol edilirken, eksik kalan noktalar, ödevler ve ek derslerle tamamlanır. Eğitmenlerimiz sadece öğrencilerimiz ile değil, ebeveynlerle de sürekli iletişim halindedir. Ebeveynler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, danışmanlarımız da velilerin sorularını yanıtlamak için her zaman hazır durumdadır.