Genel İngilizce

 

İngilizce Çince’den sonra en çok konuşulan ikinci dildir. Dünya genelinde 520 milyondan fazla insanın İngilizce konuştuğu düşünülmektedir. Tüm internet içeriğinin %65 den fazlası İngilizcedir. Zaten günümüzde İngilizce’nin önemini kimse tartışmamaktadır. İngilizce’nin tüm dünyaya bu kadar hakim olmasının başlıca sebepleri İngiltere’nin yayılma politikaları, sanayi devriminden en güçlü ülke olarak çıkması ve Amerika Birleşik Devletlerinin ikinci dünya savaşı sonrasında dünya üzerindeki siyasi, ekonomik ve bilimsel hakimiyetini kurması olarak görülmektedir.

 

Bütün bunların neticesinde İngilizce bilim, teknoloji, sanat, sanayi, turizm vb. alanlarda dünyanın ortak dili haline gelmiştir. İlgi alanınıza giren gelişmeleri takip edebilmek, kişisel gelişiminizle birlikte iş hayatınızda rakiplerinizin önüne geçebilmenizin ilk şartı İngilizce diline hakim olabilmekten geçmektedir.

 

Amerikan Time Dil Okullarında genel İngilizce için dünya standartı olan 6 seviyelik (Beginner, Elementary, Pre-Intermeiate, Intermediate, Upper-Intermediate, Advanced) sistem uygulanmaktadır.
 

Her bir seviyede aktivite dersleri hariç 128 ders saati eğitim verilmektedir. Aşağıdaki tablodaki eğitim zamanlarımızdan size uygun olanı seçebilirsiniz.

 

 

Bir seviyenin uzunluğu tablodan görebileceğiniz gibi 8-16 hafta arasında değişmektedir. Seçtiğiniz program hangisi olursa olsun bir kurda 128 ders görürsünüz. Programlar arasında süre farkı haftalık ders saatlerinin farklı olmasından başka bir deyişle programdaki yoğunluk farkından kaynaklanmaktadır.

 

Mezunlarımızın Durumu